Letos je bil slogan »Otrok, nepopisan list«.

V našem vrtcu smo v tem tednu povabili starše na ustvarjalno urico in druženje.

V popoldanskem času, so se v posameznih oddelkih družili otroci, starši in vzgojiteljice.

Ustvarjali so lutke, v vsakem oddelku drugačne in posebne.

Druženje in ustvarjanje je bilo prijetno in sproščeno. Otroci so bili veseli in ponosni, saj so staršem zapeli tudi jesenske pesmice in pokazali igralnico ter igrače, s katerimi se radi igrajo.

V tednu otroka nas je obiskal tudi terapevtski kuža Tuki, ki je naš zvesti obiskovalec že nekaj let. Otroci se radi igrajo z njim, ga počešejo, peljejo na sprehod ali mu dajo kakšen priboljšek.

Vzgojiteljica Urška je v skupnem prostoru vrtca za otroke pripravila jesensko lutkovno predstavo z naslovom Srečni ježek.

Po predstavi smo ob druženju vsi skupaj še zapeli nekaj jesenskih pesmi.

V petek, 11. 10. 2024, nam je knjižničarka iz knjižnice Miklova hiša pripravila zanimive pravljične urice, kjer so otroci spoznali nove pravljične junake, izštevanke, pesmice in zanimive slikanice.

Zapisala: Nina Debeljak