Tudi letos smo povabili predšolske otroke na obisk v učilnico 1. razreda. Poslala sem jim vabila na prvo spoznavno srečanje. V četrtek, 13. 6. 2024 ob 12. 30 sem jih prišla iskat v vrtec, da skupaj preživimo nekaj časa. Srečanja se je udeležilo vseh 13 otrok. Skupaj smo se sprehodili po hodniku prve triade. Izvedeli so, kje je stranišče, kje bo njihova garderoba in njihova učilnica. Bodočim prvošolcem sem razkazala učilnico s kotički, saj bo naslednje šolsko leto tu njihov prostor. Z otroci smo se predstavili, nato so v kotičkih sestavljali iz kock, ustvarjali, se igrali. Čas druženja je hitro minil. Na koncu so dobili še bonbonček in darilce – tridimenzionalno pobarvanko, ki so jo pripravili letošnji prvošolci. Ob 13.30 sem jih pospremila nazaj v vrtec.

Zapisala: Almira Levstek