Pesem Saše Vegri pravi, da je v vrtcu zvečer tema, ker nihče ni tam doma. Ta četrtek v našem vrtcu pa ni bilo tako, saj so v vrtec prišli prav vsi predšolski otroci, ki so komaj čakali, da prespijo v vrtcu. Toda preden smo zares potonili v spanec, smo se najprej razgibali v telovadnici, potem pa se svetilkami sprehajali in raziskovali vrtec in šolo, kjer nas je še posebej zanimalo, kje je učilnica 1. razreda. Ker se s praznimi želodčki ne da spati, smo si spekli palačinke, potem pa dobro umili zobe in se oblekli v pižame. Tako smo bili pripravljeni za zabavo v pižamah. Pozno v noč je sledila pravljica za lahko noč in prav vsi otroci so potonili v spanec, ki je trajal do jutra. To je bilo prav zares posebno doživetje!

Zapisala:

Monika Marjanovič