Nekateri učenci naše šole lahko že nekaj let obiskujejo glasbeno šolo kar na svoji šoli, ni se jim treba voziti v Ribnico kot včasih. Pouk glasbene teorije in instrumenta na naši šoli izvajajo učitelji Glasbene šole Ribnica. 14. maja so nam prišli predstaviti glasbila v želji pridobiti nove gojence. Imeli smo prijetno glasbeno prireditev s predstavitvijo skupine glasbil in glasbenimi nastopi učencev. Učitelji glasbene šole so se zelo potrudili in nam pripeljali veliko glasbil, klavir pa imamo tudi na naši šoli. Predstavili so nam instrumente s tipkami, godala, brenkala, pihala, trobila in tolkala. Glasbena ura je hitro minila. Ob koncu so učenci dobili zgibanko z informacijo o preizkusu sposobnosti in vpisu v Glasbeno šolo Ribnica.

Zapisala: Almira Levstek