V sredo, 29. 5., smo slavnostno zaključili letošnjo bralno sezono. Obiskala nas je slovenska pesnica, pisateljica, zbirateljica ljudskega izročila in pripovedovalka Anja Štefan. Tako kot so prijetne, prisrčne in duhovite njene uganke, pesmice, zgodbe in pravljice v njenih knjigah, je bil nadvse prijeten in navdihujoč tudi njen nastop na naši šoli, ki sta ga v uvodu pospremila oba šolska pevska zbora pod vodstvom zborovodkinje Alenke Žagar.

Učencem od 1. do 5. razreda je Anja Štefan pripovedovala zgodbe, jim zastavljala uganke ter recitirala svoje pesmi, pri tem in pri petju nekaterih njenih uglasbenih pesmi pa so ji pomagali tudi otroci, ki jim njena besedila nikakor niso tuja. Učenci od 6. do 9. razreda pa so lahko uživali ob doživetem pripovedovanju izbranih slovenskih ljudskih pravljic in tudi nekaterih ljudskih besedil z različnih koncev sveta.

Naša literarna gostja je vse svoje poslušalce čarobno popeljala v čudoviti svet besedne umetnosti in domišljije.